Wodorowa Stacja Energetyczna


Przejdź do strony: O projekcie

Prace badawcze fazy II

Obecnie wspólnie z Instytutem Niskich Temperatur oraz Badań Strukturalnych PAN trwają prace nad doborem materiałów i budową stosów o mocy 5kW (alkaicznych i wersji AEM). Do badania stosów zostało zbudowane dedykowane środowisko do prowadzenia takich badań. W kolejnym kroku na podstawie wyciągniętych wniosków zostanie zbudowany stos o mocy 50kW oraz projekt takiej instalacji wraz z całym koniecznym otoczeniem.

W ramach prac badawczych Instytutu Wysokich Ciśnień PAN trwają prace badawcze nad doborem materiałów i budową stacjonarnych zbiorników wodoru. W kolejnym kroku zbudowane zostanie środowisko połączone z elektrolizerem 50kW, kompresorem, dwudziestoma zbiornikami i ogniwami paliwowymi o mocy 2x10 kW do odzyskania energii elektrycznej. W ramach projektu w Celestynowie powstanie także instalacja PV o mocy 60kWp do zasilania projektu wodorowej stacji energetycznej (WSE).

W ramach prac badawczych spółki Inwebit jest opracowanie metod szybkiego wyrównywania ciśnień wytworzonych gazów O2 i H2. Jednak kluczowym zadaniem spółki jest projekt integracji wszystkich komponentów z implementacją sterowania i opomiarowania całego systemu biorąc pod uwagę dane z algorytmów prognostycznych zarówno produkcji energii oraz zużycia energii obiektu.

Przejdź do strony: Dofinansowania