Program Tech-Match to realizowany przez FundingBox i BloxHub, finansowany przez RealDania program, który ma na celu wspieranie współpracy pomiędzy duńskimi firmami z sektora budowlanego a europejskimi firmami technologicznymi.

Firma Ennogie to dynamicznie rozwijający się producent dachowych rozwiązań solarnych wraz z kompleksową instalacją, który podbija duński rynek dzięki wysokiej jakości i niesamowitemu designowi swoich paneli, baterii i liczników. Desing ten jak i jakość produktów został wielokrotnie nagrodzony w wielu branżowych konkursach.

Wspólnie rozwijać będziemy rozwiązanie, które jest doskonałym produktem dla spółdzielni mieszkaniowej czy indywidualnego mieszkańca. Instalacja solarna rozbudowana będzie o platformę do gromadzenia i dystrybucji danych, ustalania danych dotyczących produkcji, konfigurowania inteligentnych liczników. Platforma umożliwi rozliczenia i analizy produkcji energii a dzięki temu pozwoli docelowo na bilansowanie energetyczne obiektu z wykorzystaniem rozwiązań bateryjnych oraz sterowania pompą ciepła.

Będziemy odpowiedzialni za platformę www dla operatora, aplikację mobilną dla właścicieli obiektów oraz za oprogramowanie dla inteligentnego licznika do komunikacji z rozwiązaniami w chmurze. W ramach rozwiązania wykorzystamy nowe technologie LTE do bezprzewodowego połączenia dachu z rozwiązaniem chmurowym.

Link do Programu: https://bloxhub.org/

Strona Partnera: ennogie.com